2017-10-01 07:46:14

Nocna i świąteczna opieka medyczna w szpitalu

W związku z reformą systemu ochrony zdrowia od 1 października nastąpią zmiany w organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego.
 
1 października, od godz. 8.00 pacjenci w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej przyjmowani będą w Szpitalu w Pszczynie, przy ul. Antesa 11.Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. 
 
W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację. 
 
Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie: 
- nagłego zachorowania; 
- nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy; 
- gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.
 

Bezpośredni telefon: 32 210 30 22