Spółka Centrum Dializa weszła na polski rynek medyczny w 2001 roku działając na samym początku w zakresie hemodializoterapii. Pierwsza stacja dializ Spółki powstała w Sosnowcu przy ulicy Jabłoniowej 27 i cieszyła się dużym zainteresowaniem pacjentów dlatego, że była  wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny.


Dla dobra dializowanych pacjentów była wprowadzona zasada stosowania tylko jednorazowego sprzętu najwyższej dostępnej jakości, co znacznie poprawiało bezpieczeństwo i obniżało ryzyko powikłań związanych z wykonywanymi zabiegami.

 

Chcąc zatem wyjść naprzeciw potrzebom kolejnych pacjentów oraz poszerzać sukcesywnie swoją ofertę medyczną, założyciele Spółki podjęli decyzję o zarządzaniu kilkoma szpitalami, zlokalizowanymi na terenie całego kraju, dbając jednocześnie o wysoką jakość świadczonych usług. Celem placówek jest udzielanie świadczeń zdrowotnych, promocja zdrowia oraz prowadzenie badań naukowych i realizacja zadań dydaktycznych.

 

Obecnie Centrum Dializa Sp.z o.o. jest jedną z największych firm, prężnie rozwijających się  w Polsce, w  strukturze której, funkcjonują 4 szpitale:

Szpital w Pszczynie - od 2011 roku

Szpital w Łasku - od 2012 roku

Szpital w Opatowie - od 2015 roku

Szpital w Białogardzie - od 2016 roku

Spółka Centrum Dializa posiadając już duże doświadczenie w restrukturyzacji zadłużonych jednostek szpitalnych jest otwarta na dalszy rozwój oraz gotowa uczestniczyć w podobnych projektach w innych częściach kraju.