2017-06-21 10:24:58

Prace na budowie bloku operacyjnego ruszyły pełną parą!

Spółka Centrum Dializa rok temu przejęła szpital w Białogardzie, któremu groziła upadłość i likwidacja. Obecnie w ramach 30-letniej umowy dzierżawy Spółka kończy inwestycję - budowę nowoczesnego bloku operacyjnego. Przypomnijmy, że pierwotnie na nowy blok miało być przeznaczone 30 milionów, ale w 2011 roku wojewoda zachodniopomorski nie zatwierdził ministerialnej dotacji w tej wysokości. Powiat z własnych środków rozpoczął budowę bloku operacyjnego przy ulicy Chopina wraz z łącznikiem pomiędzy budynkami szpitala. To właśnie w tej lokalizacji powstają obecnie sale operacyjne.
Architekci z Poznania zakończyli zmiany w projekcie nowego bloku operacyjnego białogardzkiego szpitala. Lada dzień ekipy Instalbudu przystąpią do realizacji inwestycji, a tymczasem dobiegają końca prace przy ociepleniu i wykończeniu elewacji łącznika, w którym ulokowane będzie już wkrótce "serce" lecznicy.
Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Instalbud z Białogardu pod koniec ubiegłego roku zabiezpieczyło pomieszczenia przyszłego bloku operacyjnego - wstawiło okna i ukończyło pokrycie dachowe, zamykając tak zwany stan surowy. Na początku kwietnia ekipy budowlane powróciły na teren obiektu i kontynuują prace zewnętrzne przy elewacji i ociepleniu - plan jest taki, aby zakończyć je na początku maja i zapewne tak się stanie, bo postępy idą szybko i sprawnie. W tym czasie poznańska pracownia architektoniczna Tomasz Drożdżyńskiego projektanta bloku, opracowała zmiany w projekcie, które umożliwiły spełnienie nowych wymogów dla tego typu obiektów. 
Jacek Nowakowski, prokurent Centrum Dializa Sp. z o.o., jako inwestor zaakceptował nowe rozwiązania. Na razie wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, mimo wysokich wymagań stawianym szpitalom powiatowym po wprowadzeniu nowych zasad funkcjonowania tego typu placówek.
Dlatego, nie zwlekamy z inwestycją, bo wiemy, jak bardzo jest ważna - zarówno dla pacjentów, pracowników oraz dla nas jako zarzadców placówki.